Aanhoudingen bij OV-controle in Rotterdam

Zaterdag 13 september 2014 16:43 uur

Meent Rotterdam

Mishandeling

Ontvang updates voor Stadsdriehoek

Rotterdam - De politie heeft in samenwerking met de NS, RET, Stadsbeheer Rotterdam en Pro-Rail op vrijdag 12 september vanaf 16.30 uur tot 23.00 uur op en rond station Rotterdam Alexander een grote gezamenlijke controle gehouden. Deze actie was in het kader van het Lokaal Veiligheidsarrangement van de gemeente Rotterdam om de veiligheid van reizigers, personeel en ondernemers op en rond station Rotterdam Alexander te vergroten.

Reizigers in treinen en metro’s zijn gecontroleerd op het bezit van een geldig vervoersbewijs. Als men geen geldig vervoersbewijs bij zich had werd gevraagd direct uit de trein of metro te stappen zodat er geen vertragingen ontstonden.

Resultaten

  • 30 treinreizigers waren niet in het bezit van een geldig vervoersbewijs, hiervoor zijn ze door NS medewerkers bekeurd. Bij de in- en uitgangscontrole van het perron werden 50 reizigers teruggestuurd.
  • Van de in de metro’s gecontroleerde reizigers hadden 23 mensen geen vervoerbewijs en zij werden door RET-medewerkers bekeurd. Ook werd bekeurd voor het niet kunnen tonen van een identiteitsbewijs.
  • Stadsbeheer bekeurde vijf foutparkeerders.
  • Medewerkers van Pro-Rail hebben op en rond het spoor verschillende staandehoudingen gedaan voor de wet personenvervoer nadat zij zich onttrokken aan de controle. Er werden driemensen bekeurd.
  • De politie heeft twee aanhoudingen verricht. Een voor het beledigen van een politieambtenaar en een voor het mishandelen van een NS medewerker. Verder zijn 20 bekeuringen uitgeschreven voor uiteenlopende overtredingen zoals het veroorzaken van overlast en niet tonen van een identiteitsbewijs. Negen mensen stonden gesignaleerd, zij betaalden hun openstaande boete alsnog. Er zijn twee auto’s in beslag genomen, een vanwege een openstaande boete van € 2.398 en een vanwege een belastingschuld.

De controleactie werd door 60 medewerkers van diverse diensten uitgevoerd. Eerder zijn soortgelijke acties gehouden in Alkmaar, Almere Amsterdam, Rotterdam Zuid en Hoorn.

Bekijk al het lokale nieuws van Stadsdriehoek

Aanhoudingen bij OV-controle in Rotterdam

Meer meldingen in deze omgeving

112 melding
Dinsdag 31-3-2026 om 12:16
Coolsingel, 3011AD Rotterdam

112 melding
Dinsdag 31-3-2026 om 09:02
2e Nieuwstraathof, 3011GP Rotterdam

Binnenkijken bij
Dinsdag 31-3-2026
Baan 34P6, 3011CB Rotterdam

Binnenkijken bij
Dinsdag 31-3-2026
Gedempte Zalmhaven 625, 3011BT Rotterdam

Binnenkijken bij
Dinsdag 31-3-2026
Meent 72D, 3011JN Rotterdam

Binnenkijken bij
Dinsdag 31-3-2026
Glashaven 135, 3011XG Rotterdam

112 melding
Dinsdag 31-3-2026 om 07:34
Binnenrotte, Rotterdam

Faillissement
Dinsdag 31-3-2026
Hofplein 20, 3032AC Rotterdam

Direct een e-mail ontvangen bij nieuwe meldingen in deze regio?

Meld je dan GRATIS aan voor de Oozo Alert service voor Stadsdriehoek

Instellen

Meer nieuws in Stadsdriehoek

Weten hoe eenvoudig het is om af te vallen? Zonder pillen en smeersels en zonder je in het zweet te werken!
Kijk op eenvoudig-afvallen.nl

© 2012 - 2026 OOZO.nl - info@oozo.nl - Gegevens verwijderen? | Disclaimer | Privacy statement