Drie inbrekers aangehouden door hulp alerte getuigen

Zondag 7 februari 2016 12:14 uur

Mozartsingel 's-Hertogenbosch

Diefstal

Ontvang updates voor Zuid

's-Hertogenbosch - De hulp van alerte getuigen zorgde ervoor dat de politie zaterdag 6 februari in ’s-Hertogenbosch drie mannen aan kon houden op verdenking van inbraak in een woning. De getuigen die de situatie bij de woning niet vertrouwden namen poolshoogte, betrapten de inbrekers en belden direct 112.

De meldkamer kreeg zaterdagvond 6 februari rond 20.45 een telefoontje van getuigen in verband met een inbraak bij een woning aan de Mozartsingel in ’s-Hertogenbosch. De gewaarschuwde agenten gingen direct ter plaatse. Ondertussen zetten de inbrekers het op een lopen en ging één van de getuigen achter hen aan. Eén van de verdachten brak tijdens de vluchtpoging zijn enkel en sloeg de getuige in zijn gezicht. Deze liep daardoor een zeer pijnlijke kaak op. De politie trof de drie Bossche verdachten van 20, 19 en 18 jaar rond 20.55 uur op de Horatiuslaan aan en hield hen aan. De 20-jarige verdachte liep de enkelfractuur op en is voor behandeling hieraan naar het ziekenhuis gegaan. Voor zover nu bekend is het niet gelukt om iets weg te nemen uit de woning. De achterdeur van het pand werd opengebroken om binnen te komen. Het drietal zit vast voor verder onderzoek.

Meld verdacht gedrag via 112

Bewoners weten zelf het beste als er iets niet pluis is in hun buurt. Een vreemd figuur die bij huizen naar binnen loert bijvoorbeeld. Of activiteiten bij een huis waarvan u weet dat de bewoners op vakantie zijn. Wanneer u dan 112 belt, kan de politie wellicht heel snel een inbraak voorkomen of een inbreker op heterdaad aanhouden, zoals dit weekend in ’s-Hertogenbosch bij de inbraak op de Mozartsingel! Het bellen van 112 is bedoeld voor spoed. Niet alleen voor levensbedreigende situaties, maar zeker ook wanneer u getuige bent van een misdrijf of het voorbereiden van een inbraak of diefstal. Dus ook wanneer u een verdachte situatie signaleert waarbij de politie een misdrijf kan voorkómen. Iemand is niet alleen strafbaar als hij een woninginbraak pleegt. Ook de voorbereidende handelingen kunnen onder bepaalde voorwaarden al strafbaar zijn. Het Openbaar Ministerie heeft al meerdere personen voor de rechter gebracht omdat zij voorbereidende handelingen voor inbraak pleegden. Zij kunnen gevangenisstraffen en hoge boetes krijgen.

Bekijk al het lokale nieuws van Zuid

Drie inbrekers aangehouden door hulp alerte getuigen

Meer meldingen in deze omgeving

112 melding
Zondag 29-3-2026 om 19:23
Beethovenlaan, 5216XL 's-Hertogenbosch

Binnenkijken bij
Zondag 29-3-2026
Adriaen Willaertstraat 57, 5216GT Den Bosch

Binnenkijken bij
Zondag 29-3-2026
Schubertsingel 73, 5216XA Den Bosch

Nieuw bedrijf
Maart 2026
Bachstraat 32, 5216ER 's-Hertogenbosch

Binnenkijken bij
Donderdag 26-3-2026
Zuiderparkweg 232, 5216HC Den Bosch

Binnenkijken bij
Donderdag 26-3-2026
Wagnerlaan 19, 5216GE Den Bosch

Binnenkijken bij
Woensdag 25-3-2026
Pettelaarseweg 251B, 5216BM Den Bosch

112 melding
Vrijdag 20-3-2026 om 19:28
Sweelinckplein, 's-Hertogenbosch

Direct een e-mail ontvangen bij nieuwe meldingen in deze regio?

Meld je dan GRATIS aan voor de Oozo Alert service voor Zuid

Instellen

Meer nieuws in Zuid

Weten hoe eenvoudig het is om af te vallen? Zonder pillen en smeersels en zonder je in het zweet te werken!
Kijk op eenvoudig-afvallen.nl

© 2012 - 2026 OOZO.nl - info@oozo.nl - Gegevens verwijderen? | Disclaimer | Privacy statement