Politie en partners oefenen bij Galderse Meren

Zaterdag 13 juni 2015 17:39 uur

Meent Breda

Ontvang updates voor Heusdenhout

Breda - "Een succesvolle oefening in samenwerking" zo werd een multidisciplinaire oefening die vandaag gehouden werd bij de Galderse meren benoemd door een van de organisatoren

Gemeente Breda, Brandweer Breda, de Reddingsbrigade Breda, het Rode Kruis en het Team Markdal van de politie hebben zaterdag 13 juni een grote oefening gehouden in en rondom de Galderse Meren. Recreërend publiek was daar getuige van. Nu de temperaturen stijgen zijn de meren weer in trek bij het publiek om van de zon te genieten en verschillende watersporten te beoefenen. Alhoewel er gelukkig weinig incidenten zijn is het wel belangrijk dat alle hulpdiensten, die betrokken zouden kunnen worden bij een incident, goed kunnen samenwerken. Eén keer per jaar wordt een dag met alle diensten gevuld met verschillende reële oefeningen.

Problemen in en op het water

In het eerste scenario komt een boot met twee inzittenden in de problemen op het water. Boten van de hulpdiensten spoedden zich naar het tweetal. Maar onverwacht komt een duiker boven water die overvaren wordt door één van de toegesnelde boten. De duiker raakt gewond en onder water. Een van de opvarende van het bootje dat in de problemen was schiet hem te hulp maar komt zelf ook weer in de problemen. Kortom, ramp op ramp. Alle diensten moeten goed samenwerken om al deze mensen zo snel mogelijk uit het water te halen. Een familielid van een van de slachtoffers die aan de kant alles ziet gebeuren is zo geëmotioneerd dat hij de hulpdiensten belemmerd. Hij moet aangehouden worden maar pleegt verzet. Ondanks het feit dat dit een oefening was zullen de toeschouwers met spanning hebben toegekeken hoe de hulpdiensten deze casus aanpakten.

Suikerpatientje

De tweede oefening ging over een verdwenen kind met suikerziekte. Die had dus dringend hulp nodig. Er werd een zoekactie op touw gezet waarbij alle hulpdiensten aansloten. Gelukkig werd het meisje weer gevonden en kon ze de benodigde medische zorg krijgen van het Rode Kruis. Maar ook hier was er iemand die zich belemmerend bemoeide met de reddingsactie en ook deze man moest aangehouden worden door de politie.

Tevreden?

De organisatoren zijn zeer tevreden over de aanpak en uitvoering van de oefeningen. "Er zijn altijd zaken die verbeterd moeten worden maar de samenwerking was perfect." De toevallige toeschouwers hebben in ieder geval kunnen zien dat, mocht er wat gebeuren bij de Galderse Meren, alles op alles gezet wordt om het incident succesvol te bestrijden.

Bekijk al het lokale nieuws van Heusdenhout

Politie en partners oefenen bij Galderse Meren

Meer meldingen in deze omgeving

Binnenkijken bij
Donderdag 22-1-2026
Grote Houw 38, 4817RH Breda

Nieuw bedrijf
Januari 2026
Bisschopshoeve 238, 4817PZ Breda

112 melding
Dinsdag 20-1-2026 om 18:15
Grote Houw, Breda

Nieuw bedrijf
Januari 2026
Heerbaan 246A, 4817NL Breda

Binnenkijken bij
Dinsdag 13-1-2026
Siereveld 9, 4817ND Breda

112 melding
Zaterdag 10-1-2026 om 18:36
Wilderen, Breda

112 melding
Woensdag 7-1-2026 om 23:41
Heusdenhoutsestraat, 4817WJ Breda

Nieuw bedrijf
Januari 2026
Heerbaan 14, 4817NL Breda

Direct een e-mail ontvangen bij nieuwe meldingen in deze regio?

Meld je dan GRATIS aan voor de Oozo Alert service voor Heusdenhout

Instellen

Meer nieuws in Heusdenhout

Weten hoe eenvoudig het is om af te vallen? Zonder pillen en smeersels en zonder je in het zweet te werken!
Kijk op eenvoudig-afvallen.nl

© 2012 - 2026 OOZO.nl - info@oozo.nl - Gegevens verwijderen? | Disclaimer | Privacy statement